Samen met de gemeenten Brasschaat, Essen, Kalmthout, Kapellen en Wuustwezel, zorgverleners en Gezondheidsmakers zetten we ons in Noorderkempen in om type 2 diabetes een halt toe te roepen! Naar schatting hebben 1 op 10 van de volwassen Belgen Diabetes. In meer dan 90% van de gevallen gaat het om type 2 diabetes. Hoewel leeftijd en familiale belasting in belangrijke mate bijdragen tot het risico op type 2 diabetes, is de aandoening voor 50-60% te voorkomen door een gezonde leefstijl. 1/3 is zich echter niet bewust van dit sluipend risico. Zeker de moeite waard dus om in Noorderkempen preventief aan de slag te gaan.
In Halt2diabetes worden personen met een verhoogd risico op diabetes type 2 en cardiovasculaire aandoeningen opgespoord en begeleid naar een gezonde leefstijl. Zo biedt Halt2diabetes een publieke screeningstool in het vroegtijdig opsporen van risico’s. Alsook is er een leefstijlaanbod dat bestaat uit groepssessies ‘gezonde voeding’, ‘bewegen’ en advies bij rookstop voor hoog-risicopersonen.
Hoe kan je burgers/patiënten vanaf 45 jaar aansporen tot zelfscreening op diabetes type2?
Burgers aanmoedigen om zichzelf te screenen via het gezondheidskompas
Het gratis leefstijlaanbod bestaat uit groepssessies gezonde voeding, beweging en rookstopcursussen. Dit aanbod is voor burgers die hoog risico lopen en die hulp nodig hebben in het bijsturen van hun leefstijl. Meer info over het leefstijlaanbod verschijnt binnenkort.
Ik ben een (huis)arts | Ik ben een andere professional |
|
|
E-Learning HALT2Diabetes, FINDRISC en Gezondheidskompas voor huisartsen. Ga naar deze link, maak een login aan en ga onmiddellijk aan de slag. | E-Learning HALT2Diabetes Leer in 30 minuten alles over het project. Voor zorgverleners en intermediairs uit HALT2Diabetes regio’s is dit gratis. |
Bestel gratis materiaal via Infomaterialen diabetes voor zorgprofessionals | Diabetes Liga. Ter info:
Download digitale materialen via deze link
Contact
Meer weten over Halt2diabetes? Surf naar www.halt2diabetes.be.
Heb je nog vragen of suggesties over halt2diabetes in ELZ Noorderkempen? Neem contact op met Jelke via jelkedebruyn@elznoorderkempen.be