Deze inhoud is van toepassing op de zones Eerstelijnszones Antwerpen, Antwerpen Centrum , Antwerpen Zuid en Antwerpen Oost

Herbekijk de opname

Op maandagavond 16 juni gingen we tijdens dit webinar dieper in op hoe jij, als zorgverlener of welzijnswerker, een rol kan spelen in de ondersteuning van jongeren die worstelen met hun emoties en zelfbeeld. Ontdek bij welke initiatieven je terechtkan of waarnaar je kunt doorverwijzen.

Anke Verschueren leidde als host en moderator de webinar in goede banen.

Wat kwam er allemaal ter sprake:

  • Ondersteuning van lichaamstevredenheid via het Boddy Buddy-project.
  • Toelichting over de preventieve missie van Young Fenix + de lopende projecten die hieraan bijdragen.
  • Theoretische inzichten vanuit het EFT-kader (Emotionally Focused Therapy), waarbij de focus ligt op emoties en verbinding als sleutel tot groei en herstel.
  • Eetstoornissen bij jongeren: de eerste signalen van een eetproblematiek en hoe je hier als zorgverlener op een zorgzame en effectieve manier het gesprek over kunt openen. + Toelichting zorgpad rond eetstoornissen.
  • De rol van de eerstelijnspsycholoog (ELP) binnen de psychologische zorg en hoe sluit deze zorg aan op het bredere zorgpad.
Video's

Alle organisaties op een rijtje

Deze organisaties kwamen aanbod tijdens het webinar. Benieuwd? Je vind meer info op hun websites.