Deze thema’s kunnen heel wat vragen en onzekerheden oproepen, en je zelfbeeld of identiteitsontwikkeling beïnvloeden. Het kan helpen om dit te bespreken met iemand die je vertrouwt.
Het JAC, het jongerenaanbod van het CAW, helpt jongeren tussen 12 en 25 jaar met al hun vragen en problemen. Ze geven jongeren die het moeilijk hebben de steun om zelf terug verder te kunnen en versterken de mogelijkheden van jongeren. Je kan bij het JAC terecht met elke vraag.
In Zonhoven heeft het JAC wekelijks zitdag op school: op dinsdagvoormiddag in het Sint-Jan Berchmans Instituut, op dinsdagnamiddag in de Vrije Midden School. Belangrijk om te weten is dat je hier enkel terecht kan als je een leerling van VMS of SJB bent. Contacteer Hanne via smartschool - mail - gsm 0489/ 83 24 19.
Bezoek de website Chat met een medewerker Mail Hanne
Deze huisartsen ontvangen hun cliënten in de Schelstraat 13, telefoon 011/82 53 13.
Deze huisarts oefent zijn praktijk uit in de Donkeindeweg 90, telefoon 0456/016225 (enkel voor dringede medische vragen)
De praktijk van deze huisarts is gelegen in de Heuvenstraat 114, telefoon 011/82 17 27.
Een groepspraktijk gelegen op de Hoge Valweg 6 bus 1, telefoon 011/36 38 40.
Een groepspraktijk gevestigd in de Grote Hellekensstraat 34, telefoon 011/82 41 11.
Een groepspraktijk gelegen op de Dennenweg 2, telefoon 011/81 51 55.
Een groepspraktijk gevestigd in de Engstegenseweg 92, telefoon 011/81 60 26.
Psychologen en orthopedagogen luisteren naar jou en gaan samen met jou op zoek naar de mogelijke oorzaken van je zorgen. Ze luisteren actief naar jouw ervaringen en bezorgdheden. Samen stellen jullie een plan van aanpak op, zodat er zo goed mogelijk op jouw hulpvraag kan worden ingegaan. Je kan bij hen terecht voor zowel individuele als groepssessies.
Als je jonger dan 24 jaar bent kan je bij een geconventioneerd psycholoog gratis individuele en groepssessies volgen. Wil je meer informatie over hoe die geconventioneerde (eerstelijns)psychologische zorg werkt? Neem dan een kijkje op de website 'Spreek erover'.
Je kan opzoek gaan naar een psycholoog bij jou in de buurt via onderstaande websites. Bij de website van 'GGZ Limburg' vind je enkel geconventioneerde eerstelijnspsychologen, bij 'vind-een-psycholoog' vind je zowel geconventioneerde als niet-geconventioneerde psychologen.
GGZ Limburg jongeren GGZ Limburg volwassenen Vind-een-psycholoog
TEJO biedt laagdrempelige, therapeutische hulpverlening aan jongeren tussen 10 en 20 jaar. Kortdurend, onmiddellijk, anoniem en gratis. Je kunt een afspraak maken door te bellen naar 0456 41 45 87, een mailtje te sturen, of gewoon even binnen te springen tijdens de openingsuren.
Bezoek de website Stuur een mailtje
Bij OverKop Hasselt kan je als jongere tot 25 jaar binnenwandelen voor allerlei leuke activiteiten. Het is een veilige plek waar je ook een luisterend oor vindt en daarbij gratis en anoniem beroep kan doen op professionele therapeutische hulp.
Integra Herkenrode biedt toegankelijke zorg op maat aan kinderen en jongeren met geestelijke gezondheidsproblemen voor de regio van ELZ Herkenrode: Alken, Diepenbeek, Herk-de-Stad, Hasselt en Zonhoven.
Voel je je kwetsbaar in groep, overspoeld door prikkels of onbegrepen door je omgeving? Maak je je zorgen over je eigen functioneren of heb je nood aan een luisterend oor? De chatbox wordt bemand door professionele medewerkers die je gratis en anoniem bijstaan.
Bezoek de website Chat met een medewerker
Annemie is een herstelgericht therapeut eetstoornissen. Met haar praktijk HerstelWYS ondersteunt ze mensen met een eetstoornis (vanaf 16 jaar) en hun naasten. In haar werking staat de persoon centraal en gaat ze samen met jou opzoek naar meer vrijheid, een leven zonder de eetstoornis. Hierbij is er ook voldoende aandacht voor een negatief zelfbeeld, een vertekend lichaamsbeeld maar ook voor perfectionisme, grenzen stellen en leren omgaan met emoties.
Je vindt het volledige overzicht van de Hulp HUB Zonhoven op deze homepagina.