Deze inhoud is van toepassing op de zones Gent en Scheldekracht
Vanuit het OverHoop-project, waarin we zowel een basisopleiding Kindreflex (30 september en 17 oktober 2025) als een basisworkshop Kindreflex (2 december 2025) organiseren, slaan ELZ Gent en ELZ Scheldekracht opnieuw de handen in elkaar voor een interdisciplinaire intervisie rond Kindreflex. Tijdens deze bijeenkomst staat casusbespreking centraal.
Tijdens deze sessie staat casusbespreking centraal.
Ben je als hulp- of zorgverlener betrokken bij gezinnen met een vermoeden van kindermis(be)handeling, en loop je vast in een specifieke casus? Dan is deze intervisie iets voor jou. Samen met collega’s uit verschillende disciplines bekijken we concrete situaties, delen we ervaringen en zoeken we praktische handvatten om verder aan de slag te gaan met jouw eigen casus.
De nadruk ligt op samen leren, reflecteren en versterken van je eigen handelen in een veilige en ondersteunende setting.
✔️ Reflecteer interdisciplinair over concrete casussen.
✔️ Ontwikkel een gemeenschappelijke taal en visie rond de aanpak van verontrustende situaties.
✔️ Leer hoe je samenwerking kan versterken bij (een vermoeden van) huiselijk geweld of kindermishandeling.
✔️ Ervaar hoe intervisie houvast kan geven bij gevoelens van machteloosheid of onzekerheid.
✔️ Versterk je vaardigheden om veiligheid in huis bespreekbaar te maken.
Deze intervisie is voor eerstelijnsprofessionals die:
De bijeenkomst vertrekt vanuit het gemeenschappelijk kader van de e-learning Kindermishandeling en de basisopleiding Kindreflex.
Daarna volgt een interactief casusoverleg onder begeleiding van dr. Linde Tilley (Domus Medica) als supervisor.
Vragen die aan bod komen:
Binnen deze éénmalige, verdiepende bijeenkomst (3u) werken we samen rond casussen en bouwen we stap voor stap aan meer zekerheid, taal en samenwerking in de praktijk.
📅 Deze activiteit wordt verplaatst naar het voorjaar 2026, exacte tijd en locatie worden later meegedeeld
⏱️ Duur: 3 uur
👥 Intervisie in kleine groep (maximum 15 deelnemers), met verplichte casusinbreng
🍴 Er zal de mogelijkheid zijn om een broodje te eten vooraf
Inschrijvingslink wordt later bekend gemaakt en gedeeld.
Accreditatie voor huisartsen wordt aangevraagd.