Stop 4 - Moskee Al-Inaba

de moskee

“Verbondenheid, dat voel ik vooral tijdens de maand Ramadan.” Zegt Latifa. “Daar kijken we elk jaar met veel blijdschap naar uit. Het is een bijzondere periode die onze gemeenschap niet alleen vreugde brengt, maar ook een diepe verbondenheid met ons geloof. Het samenzijn met familie en vrienden, het versterken van mijn spirituele band en het ervaren van de samenhorigheid maken deze maand ontzettend waardevol voor mij.

Daarnaast is er ook een warme en gezellige sfeer in onze huizen en moskeeën. 

De moskee wordt iets meer bezocht tijdens deze periode. Veel moslims uit de buurt komen ook, het is heel fijn om iedereen daar terug te zien.

Onderweg naar de moskee ontmoeten we elkaar al en wandelen we samen verder. Je komt mensen van verschillende afkomsten en culturen tegen, maar dankzij deze maand en onze gemeenschappelijke doelen, voelen we ons één. Op het einde van mijn straat staat bijvoorbeeld altijd een vrouw uit de buurt te wachten. Ik denk dat ze van Syrische of Egyptische afkomst is. We kunnen niet goed communiceren door het taalverschil, maar we wandelen wel samen naar de moskee. Zo’n momenten doen mij beseffen, dat ongeacht de taal of afkomst er toch mooie verbindingen kunnen ontstaan.

Ook de gezamenlijke iftars, waar we het vasten breken, zijn niet alleen een moment van vreugde en dankbaarheid, maar ook een kans om relaties te versterken en nieuwe vriendschappen te sluiten. En als kers op de taart, sluiten we deze gezellige maand altijd af met een groot feest. De “eid-ul-fitr” of zoals het in de volksmond genoemd wordt “het suikerfeest”. 

Video's