Organisatie zorg voor vluchtelingen Oekraïne

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne zorgt voor heel wat leed. Honderden mensen zochten hun weg richting België. Ook in onze contreien worden al heel wat vluchtelingen opgevangen. Er zijn officiële cijfers, maar heel wat vluchtelingen verblijven ook bij familie of vrienden. Een medische opvolging en goede start is belangrijk. De vluchtelingen uit Oekraïne zijn niet in dezelfde getale gevaccineerd als de Vlamingen en daarnaast zijn er ook enkele risico’s aan hun komst verbonden. Denk bijvoorbeeld aan het groter aantal gevallen van tuberculose.
Concreet worden enkele zorgpunten georganiseerd. Hier worden heel wat zaken verricht. Dit gaat van het opstellen van een medisch dossier tot het aanbieden van basisvaccinaties en de screening op tuberculose.
Uit de eerste evaluaties van zo’n zorgpunten blijkt een goeie toeleiding essentieel. Daarom roepen we de zorgverstrekkers op mee de schouders te zetten onder dit initiatief.
Organisatie zorgpunten:
Beernem:
- Organisatie ELZ West-Meetjesland en ELZ Oost-Meetjesland
- Afspraak maken: www.bit.do/zorgpunt
- Dichtstbijzijnde locatie:
- Maldegem: Lokaal Dienstencentrum Mevrouw Courtmanslaan 92, 9990 Maldegem
Oostkamp:
- Organisatie huisartsenkring HABO
- Toeleiding naar zorgpunt in Brugge ‘Van Volden’
- Voor een afspraak kan men terecht bij de sociale dienst.
Zedelgem:
- Organisatie huisartsenkring HABO
- LDC De Braambeier
- Voor een afspraak kan men terecht bij opvangoekraine@zedelgem.be
Jabbeke:
- Organisatie huisartsenkring HABO
- Licht en Liefde, Varsenare
- Voor een afspraak kan men terecht bij de sociale dienst (050 81 01 80).
Contact organisatie:
Voor Beernem:
- Julie.debacker@elzmeetjesland.be 0476 73 19 76
- Glenn.lambert@elzmeetjesland.be 0479 66 05 68