Deze inhoud is van toepassing op de zones Eerstelijnszones Antwerpen, Antwerpen Centrum , Antwerpen Zuid en Antwerpen Oost

Eind augustus brachten we tijdens ons vierde Open Netwerkforum zorg- en welzijnsprofessionals samen uit Antwerpen Centrum, Oost en Zuid. Het werd een boeiende avond met waardevolle gesprekken, ideeën en inzichten over de toekomst van de eerste lijn.

Samen dachten we na over de prioriteiten voor de komende twee jaar en over hoe we die concreet kunnen realiseren.

Waardevolle input uit het netwerk

De ideeën, noden en suggesties die van het netwerk naar vormen kwamen, nemen we mee bij de verdere uitwerking van ons actieplan. Intussen zijn we met de verzamelde input verder aan de slag gegaan. We bundelden de verschillende inzichten en bekeken welke accenten en acties nodig zijn om de eerste lijn de komende jaren verder te versterken.

Twee centrale thema's

Twee thema’s stonden daarbij centraal: doelgerichte zorg en deskundigheidsbevordering. De gesprekken tijdens het netwerkforum leverden heel wat waardevolle input op over wat er leeft in het werkveld, waar nog noden liggen en waar kansen zijn om de samenwerking en ondersteuning binnen de eerste lijn verder uit te bouwen.

Op weg naar een gedragen actieplan

De komende periode werken we verder aan de verfijning van het actieplan. Daarbij vinden we het belangrijk dat het niet alleen aansluit bij de noden op het terrein, maar ook voldoende gedragen wordt door de partners binnen ons netwerk. Het definitieve actieplan publiceren we in november op onze website.

Bedankt aan iedereen die aanwezig was, mee nadacht, ervaringen deelde en waardevolle input gaf. Deze betrokkenheid maakt het verschil en is essentieel om samen te blijven bouwen aan een sterke en toekomstgerichte eerste lijn in Antwerpen.

Wil je op de hoogte blijven van onze activiteiten en het laatste nieuws uit de eerstelijnszones? Schrijf je dan in op onze nieuwsbrief.

Inschrijven op onze nieuwsbrief

ONF ELZA 27 augustus 2026 1
ONF ELZA 27 augustus 2026 2