Binnen Eerstelijnszone Dender had 14,6 procent van de 2-jarigen in 2023 overgewicht. 85,1 procent had een normaal gewicht en 0,3 procent had ondergewicht (zie tabel BMI 2-jarigen ELZ Dender,2023). Voor Vlaanderen ligt het aandeel peuters met een te hoog BMI op 11 procent en voor Oost-Vlaanderen op 10,9 procent.

In Vlaanderen had 88,4 procent een normaal gewicht en 0,6 procent had een laag BMI. Voor Vlaanderen zet de stijgende trend van peuters met overgewicht, die zich al 10 jaar voordoet, verder.

Voor Eerstelijnszone Dender zijn er iets meer meisjes dan jongens met overgewicht: 15,4 procent tegenover 14 procent. Ook is er meer overgewicht bij peuters met een moeder van niet-Belgische origine (19,4%), dan bij peuters met een Belgische moeder (12,9%). In tegenstelling tot de Vlaamse cijfers is er iets meer overgewicht bij peuters die niet in kansarmoede leven (14,8%) dan bij peuters uit kansarme gezinnen (13,6%). Zie onderstaande tabel BMI 2-jarigen naar geslacht, origine moeder en kansarmoede, 2023.

Een gezonde start is essentieel want een goede gezondheid als kind is ook de basis van een gezond volwassen leven. Om ouders hierbij zo goed mogelijk te ondersteunen lanceert Kind en Gezin vernieuwde brochures over voeding en beweging. Meer info over de brochures en cijfers vind je hier.

BMI 2-jarigen ELZ Dender, 2023

BMI ELZ Dender

BMI 2 -jarigen naar geslacht, origine moeder en kansarmoede, 2023

BMI naar geslacht, origine en kansarmoede