‘Het regent op mijn neus’ wil dementie bespreekbaar maken

Het regent op mijn neus

Jaarlijks krijgen ongeveer 50 000 Belgen de diagnose dementie. Dat zijn ongeveer 140 diagnoses per dag. Een hard cijfer dat niet alleen de persoon met dementie treft, maar ook voor de omgeving een zware dobber is. De lokale besturen van de Eerstelijnszone Herkenrode willen het thema dementie bespreekbaar maken met het project ‘het regent op mijn neus’.

Het regent op mijn neus?

Vreemde naam horen we je denken. Maar de verklaring is even mooi als eenvoudig. Een zorgverlener in een woonzorgcentrum zag bij een bewoonster tranen rollen. Ze had verdriet, maar ze vond niet altijd de juiste woorden meer. Ze zei “het regent op mijn neus.”

Maak dementie zichtbaar!

Ben je partner, zoon of dochter? Hulpverlener? Vrijwilliger? Of ben je zelf een persoon met dementie? Pen dan je gevoelens, je gedachten over dementie neer in een gedicht. Teken, schilder, fotografeer, boetseer… jouw ‘wereld van dementie’. Of verwoord dat ene zinnetje, wat je vader of moeder ooit tegen je zei, neer in een tekstje. Zo kan je laten zien hoe jij dementie ziet en hoe de ziekte leeft in onze samenleving.

Expo

Wij verzamelen alle unieke en creatieve ideeën rond dementie en maken er een tentoonstelling van.

Kunstwerken gezocht voor expo!

Doe mee aan onze expo en stuur je kunstwerk in. Samen belichten we de emotionele en menselijke aspecten van dementie en werken we aan meer begrip en bewustzijn voor deze complexe aandoening.

Neem contact op met marlies.peeters@elzherkenrode.be.