1. Inleiding

Binnen de conventie eerstelijnspsychologische zorg zijn er bijkomende mogelijkheden om zorg- en hulpverleners vb. huisartsen, welzijnswerkers, vroedvrouwen, verzorgenden, maatschappelijk werkers,…) te ondersteunen in hun werk met burgers met milde tot matige psychische problemen. Zij kunnen beroep doen op geconventioneerde klinisch psychologen/orthopedagogen om:

  • Samen (zorg/hulpverlener, psycholoog/orthopedagoog, burger) in gesprek te gaan met uw patiënt/cliënt (= co-consult)
  • U te ondersteunen in de zoektocht naar een gepast aanbod voor uw patiënt/cliënt (oriëntatie)
  • Samen na te denken hoe u inhoudelijk verder aan de slag kan met uw patiënt/cliënt (advies en kennisdeling)
  • Een casusgerichte of themagerichte intervisie te laten begeleiden
  • Een praktijkgerichte vorming/workshop/toelichting rond één of meerdere thema’s geestelijke gezondheid te organiseren

Naast deze ondersteuning voor professionals, is er ook opnieuw een mogelijkheid om extra zorguren in te zetten op nieuwe vindplaatsen in het Meetjesland. We bespreken in deze webinar dus ook kort nog eens welke vindplaatsen in aanmerking komen voor de aanwezigheid van een geconventioneerde psycholoog/orthopedagoog die zorguren komt uitvoeren op een vindplaats.

Ben je benieuwd naar de ondersteuning die de geconventioneerde psychologen/orthopedagogen kunnen bieden aan eerstelijnswerkers in het Meetjesland?

Herbekijk het webinar!

Download en bekijk de:

2. Webinar

Video's

3. Interessante links

  • de link voor geconventioneerde psychologen/orthopedagogen om een portfolio in te dienen

  • de link voor vindplaatsen bij interesse in samenwerking onder artikel 8

  • de link om in te schrijven voor ons netwerkevent op 1 april van 15u tot 17u